Dünya / Ekonomi / Güncel / Politika / Siyaset

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM’DAN ALİAĞA AÇIKLAMASI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çaltılıdere bölgesinde kurulacak olan uluslararası nitelikteki üniversite kampüsü hakkında resmi twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.
Geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesi’ni ziyaret ederek Rektör Prof Dr. Necdet Budak ile ‘Yerinde değişim ve dönüşüm’ protokolünün ön görüşmesini yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ziyaret sonrasında Aliağa Çaltılıdere bölgesinde kurulacak olan uluslararası nitelikteki üniversite kampüsü hakkında resmi twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum, twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“İzmir Ege Üniversitesini ziyaret ederek üniversitenin Aliağa ilçesine kurulacak uluslararası standartlardaki yeni kampüsü ile ilgili toplantı gerçekleştirdik. Üniversitemizde bilim, sanat ve kültür faaliyetlerinin artması için Bakanlık olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. “

“Aliağa’ya kurulacak yeni kampüsümüz, şehrin mimarisine, kültürüne uygun bir proje olacak. Ege Üniversitesinin dünya üniversitesi olma yolundaki altyapısını hazırlayacak, eğitim kalitesinin artırılması adına ne gerekiyorsa yapacağız.”
Bu haber 19.11.2018 04:15:02 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Radyo