Ekonomi / Güncel / Politika / Siyaset

İZMİR`DE MİNİBÜS ÜCRETLERİ ZAMLANDI

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından onaylanan yeni tarifeye göre minibüslerde her yöne ulaşıma 25 kuruş zam yapıldı.
İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası, dolmuşlarda tarife değişikliğine gitti. Odaya bağlı olarak şehir içinde trafiğe çıkan 'M' plakalı minibüslerde, her yöne 25 kuruş zam yapıldı. Böylece en kısa mesafe olarak adlandırılan indi-bindi ücreti 2.75 TL'den 3 liraya çıktı. 

"MECBUR KALDIK"

İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Taner Uğuz, 10 ay önce 2 lira 75 kuruş olarak belirlenen minibüs ücretlerine yeni bir zam yapıldığını bildirdi. Akaryakıt fiyatlarının düşmesine karşın parça ve servis maliyetlerinin iki katına çıktığını ifade eden Uğuz, bu artışların yüzde 8 oranında zam yapılmasını zorunlu hale getirdiğini söyledi. İzmir'deki 60 hat üzerinde çalışan bin 117 minibüs ile yaklaşık 400 bin yolcu taşıdıklarını belirten Başkan Uğuz, "Yaklaşık 10 aydır fiyatlar aynıydı. Bir sene dolmadan yeni bir artışa mecbur kaldık. Çünkü maliyetleri karşılayamıyoruz. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere 2 lira 75 kuruş olan minibüs ücretleri 3 liraya yükseldi" dedi.
Bu haber 28.11.2018 18:13:36 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

izmir
minibüs
zam

Okuyucu Yorumları

Radyo