Güncel / Politika / Siyaset

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ALİAĞA’DA KUTLANACAK

Kutlamalar, 24 Kasım’ın hafta sonuna denk gelmesi sebebi ile 23 Kasım Cuma günü yapılacak.
“Öğretmenler Günü” Aliağa İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan program dâhilinde Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde bir dizi etkinlikle kutlanacak. 23 Kasım 2018 Cuma günü saat 09.35’te Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Zehra Tuba Kabakçıoğlu’nun Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayacak olan program, saat 10.00’da Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde devam edecek.

Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’ndeki programda, göreve yeni başlayan öğretmenler adına M. Akif Öztürk, emekli öğretmenler adına Kadir Oltulu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Zehra Tuba Kabakçıoğlu günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarını gerçekleştirecek. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un öğretmenler günü mesajı okunacak.

Konuşmaların ardından program; Göreve yeni başlayan öğretmenlerin “Meslek Yemin Töreni”, yıl içerisinde emekli olan öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgesi” sunumu, ilçe genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, “Öğretmenler” adlı canlandırmanın sunulması, “Öğretmen Olmak İstiyorum” adlı şiirin okunması, “Türkiye’de Öğretmenliğin Tarihsel Süreci” konulu video sunumu, “Bir Öğrencinin Gözünden Öğretmen” adlı kompozisyonun okunması ve “Öğretmen Kimdir” adlı röportajın sunulması ile devam edecek. Program; oratoryo sunumu ve müzik dinletisi ile son bulacak.
Bu haber 22.11.2018 04:04:17 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

aliağa
günü
öğretmenler

Okuyucu Yorumları

Radyo