Güncel / Magazin / Medya / Politika / Siyaset / Spor / Turizm

BALIK AVI TUTKUNLARI ALİAĞA`DA BULUŞTU

Aliağa’nın Mavi Bayraklı Plajı Ağapark’ta düzenlenen “3. Aliağa At Çek Balık Avı Festivali”nde heyecan sona erdi.
Türkiye’nin dört bir yanından gelen balık avı tutkunları birinci olabilmek için kıyasıya bir mücadele verdi. Renkli görüntülere sahne olan yarışmada Aliağalı Ömer Aşçı birinci oldu.

Aliağa Belediyesi’nin ev sahipliğinde 1.500 kişinin müracaat ettiği festivalde kurallar gereği 200 kişi yarıştı. Çanakkale, Antalya, Manisa, Trabzon, Muğla, İstanbul, Denizli gibi Türkiye’nin birçok şehrinden gelen yarışmacılar oltalarını denize atarak hem keyifli bir hafta sonu geçirdi hem de tatlı bir rekabet yaşadı.

Amatör olta balıkçılığının tanıtılması ve amatörlük ruhunun geliştirilmesi amacı ile düzenlenen organizasyonda katılımcılar kıyasıya yarıştı. Akşam saat 16.00’da başlayan ve sabah 09.00’a kadar devam eden yarışmada katılımcılar birinci olabilmek için mücadele verdi. Tutulan balıkların gramajı üzerinden yapılan puanlama ile sıralamanın belirlendiği yarışmada yakaladığı balığı tekrar denizle buluşturana ekstra puan verildi. Bu sayede amatör balıkçılığın gelecek nesillere de ulaştırılması hedeflendi.

Yarışma öncesinde katılımcılara, Ertuğrul İçingir “At-Çek ile Orkinos Yakalanır Mı?”, Daiwa Türkiye Temsilcisi Mikail Kınalı ise “Amatör Balıkçılıkta Daiwa Teknolojileri” konulu seminer verdi.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelerek birbirlerini tanıma fırsatı bulan amatör balıkçılara akşam yemeği olarak Kuru Fasulye, Pilav ve Turşu ikramı yapıldı. Yarışmacılara gece yarısı çorbası ve sabah kahvaltısı da ikram edilirken, katılımcıların etkinlik boyunca çay ve su ihtiyaçları da karşılandı.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “ASIL AMACIMIZ DENİZ VE DOĞA SEVGİSİNİN FARKINDALIĞINI ORTAYA KOYMAK”

Etkinliğe katılan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi: “Festivalimizin amacı sadece yarışmak değil. Asıl amacımız deniz ve doğa sevgisinin farkındalığını ortaya koymaktır. Festivalimize katılarak denize ve doğaya sevgisini gösteren tüm yarışmacılarımıza tek tek teşekkür ediyorum. Festivalimiz hayırlı olsun. Rastgele”

ALİAĞALI ÖMER AŞÇI BİRİNCİ OLDU
Başkan Serkan Acar’ın açılış konuşmasının ardından oltalar denizle buluştu. Sabah 09.00’a kadar süren heyecan sonunda kazanan yarışmacılar için ödül töreni düzenlendi. Yarışmaya Aliağa’dan katılan Ömer Aşçı birinci, Karşıyaka’dan katılan Onur Genç ikinci olurken Aliağalı Hüseyin Kuran ve Menderes’ten katılan Nazif Kasap üçüncülüğü paylaştı. Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın elinden aldı.

ÖDÜLLER:
Yarışma birincisi; Daiwa saltis AGS 2.75 kamış + Daiwa certade 2016 G 3000 + Daiwa J Braid ip
Yarışma ikincisi; Daiwa Ballistic 2.74 kamış + Daiwa Ballistic LT 3000 DC + Daiwa J Braid ip
Yarışma üçüncüsü ise; Daiwa exceler 2.70 kamış + Daiwa exceler 3000 DC + Daiwa J Braid ip ile ödüllendirildi.

YARIŞMA BİRİNCİSİ ÖMER AŞÇI: “EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Aliağa At-Çek Balık Avı Festivali’ne ikinci kez katıldığını belirten yarışma birincisi Ömer Aşçı, “Geçen yıl katıldığım yarışmada üçüncülük elde ettim. Bu yıl birinci oldum. Çok başarılı bir organizasyon oldu. Organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere ve Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür ediyorum” dedi.
Bu haber 24.12.2018 02:59:50 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

aliağa
balık
festivali
izmir

Okuyucu Yorumları

Radyo