Güncel / Politika / Siyaset

BİNLERCE İZMİRLİ ŞEHİT KUBİLAY`I ANDI

Menemen ilçesinde 88 yıl önce meydana gelen kanlı ayaklanmada, Cumhuriyet karşıtı güçler tarafından şehit edilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ve arkadaşları, bir kez daha anıldı.
İzmir’in Menemen ilçesinde 88 yıl önce Cumhuriyet karşıtı ayaklanmada şehit edilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey, Yıldıztepe’de düzenlenen törenle anıldı. Binlerce İzmirlinin katıldığı “Demokrasi ve Laiklik Yürüyüşü” öncesinde resmi tören düzenlendi. Kubilay Anıtı’na çelenklerin konulması, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve saygı atışıyla başlayan törene İzmir Vali Yardımcısı Nihat Kaynar, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ev sahibi Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve Şehit Asteğmen Kubilay’ın ailesi katıldı.

CHP Aliağa İlçe Yönetimi, Gençlik Kolları, CHP'li Belediye Bşk.Aday Adayları Özcan Durmaz, Remzi Özcan,Osman Murat,Ümit Devran ve Ulviye Öztürk, ADD Aliağa İlçe Yönetimi, Emekli Sen Aliağa Yöneticileri, Eğitim-İşAliağa Temsilcileri ve Ak Parti Aliağa Bld.Bşk Aday Adaylarından Aydın Şimşek'in de katıldığı resmi tören Yıldıztepe Şehitliği’ndeki mezarlara karanfil bırakılmasının ardından  sona erdi.
Bu haber 24.12.2018 02:21:31 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

devrim şehidi
izmir
kubilay

Okuyucu Yorumları

Radyo